Timetable

Monday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U8 Tayah Gadaleta Private Tuition Nikki A
4:30 U8 (2011) Ballet Primary Nikki A
5:15 U8 Tap Preliminary Level 2 Nikki A
5:45 U8 Jazz Pre Modern Nikki A
6:15 U12 Ballet Grade 4 Nikki A
7:00 U15 Sabrina Schipani Private Tuition Nikki A 
7:30 Open Elisabeth Anderson Private Tuition Nikki A
8:00 Open Ambrielle Payne Private Tuition Nikki A
9:00 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U8 Eade Claassen Private Tuition Chelsea P
4:30 U8 (2010) Ballet Grade 1 Chelsea P
5:15 U8 Jazz Grade 1 Chelsea P
5:45 U8 Tap Pre Modern Chelsea P
6:15 U10 Ballet Grade 3 Chelsea P
7:00 U12 Jazz Grade 4 Chelsea P
7:30 U12 Tap Grade 3 Chelsea P
8:00 U12 Chantelle & Jaiyln Private Tuition Chelsea P
8:30 Finish Finish Finish Finish

Tuesday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U6 Sienna Grech Private Tuition Chelsea P
4:30 U8 Ruby Scales Private Tuition Chelsea P
5:00 U15 Georgia-Lee Coulthard Private Tuition Chelsea P
5:30 U10 Lexie Elliot Private Tuition Chelsea P
6:00 U10 Anastasia Brookshaw Private Tuition Chelsea P
7:00 U15 / Open Ballet Beginner / Intermediate Chelsea P
7:45 U15 / Open Jazz Beginner / Intermediate Chelsea P
8:30 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
4:15 U5 / U6 Hip Hop All Levels Lulu L
4:45 U8 / U10 Hip Hop All Levels Lulu L
5:30 U10 / U12 Boys Hip Hop All Levels Lulu L
6:15 U12 Hip Hop All Levels Kym M & Lulu L
7:00 U15 / Open Hip Hop All Levels Lulu L
7:45 Finish Finish Finish Finish

Wednesday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U10 Izabella Khodair Private Tuition Nikki A
4:30 U10 Ballet (class 1) Grade 3 Nikki A
5:15 Break Break Break Break
5:30 U15 Georgia-Lee Coulthard Private Tuition Nikki A
6:00 U15 Ballet (class 1) Intermediate Nikki A
7:00 Open Ballet (class 1) Advanced 2 Nikki A
8:00 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
4:45 U8 Grace & Sienna Private Tuition Chelsea P
5:15 U10 Tap Grade 1 Chelsea P
5:45 U10 Jazz Grade 1 Chelsea P
6:15 U12 Ballet (class 2) Grade 4 Chelsea P
7:00 U15 Tap Intermediate Gold Bar Chelsea P
7:30 U15 Jazz Grade 6 Chelsea P
8:00 Open Tap Advanced Gold Chelsea P
8:30 Open Jazz Grade 8 Chelsea P
9:00 Open Ambrielle Payne Private Tuition Chelsea P
9:30 Finish Finish Finish Finish

Thursday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
9:30 Toddler Ballet / Jazz / Creative Play Rock Tots Chelsea P
4:30 U15 Kyla Whyte Private Tuition Nikki A
5:00 U6 Aina Ikeda Private Tuition Nikki A
5:30 U15 Ballet (class 2) Intermediate Nikki A
6:30 U15 Pointe Intermediate Nikki A
7:00 U15 Elyse Venour Private Tuition Nikki A
8:00 Open Troupe Performance Team Nikki A
9:15 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U5 Zoe Millan Private Tuition Amie L
4:30 U8 Bianca Mercuri Private Tuition Amie L
5:00 U5 Ballet / Jazz / Tap Little Stars Amie L
5:45 U12 Chantelle Dewing Private Tuition Amie L
6:15 Open Jasmin Gupta Private Tuition Chelsea P
6:45 Open Ballet (class 2) Advanced 2 Chelsea P
7:30 Open Pointe Advanced Chelsea P
8:00 Open Finish Finish Finish

Friday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U6 Ashley Polcino Private Tuition Chelsea P
4:30 U10 Stefania Cavuoto Private Tuition Chelsea P
5:00 U5 Laicey Payne Private Tuition Chelsea P
5:30 U8 Ellie Mantzarapis Private Tuition Chelsea P
6:00 U8 Hanna Pinder Private Tuition Chelsea P
6:30 U12 Maya McInnes Private Tuition Chelsea P
7:00 U15 / Open Contemporary Beginner / Intermediate Chelsea P
7:45 U15 Camryn & Kyla Private Tuition Chelsea P
8:15 U15 Camryn Reschke Private Tuition Chelsea P
8:45 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
4:00 U6 Zoe Millan Studio Hire Studio Hire
4:30 U6 Emma Pinder Private Tuition Ambrielle P
5:00 U8 Isla Kozicki Private Tuition Ambrielle P
5:30 U10 Charlotte Teivans Private Tuition Ambrielle P
6:00 U10 Jazlyn McLean Private Tuition Ambrielle P
6:30 U12 Tharshen selvam Private Tuition Ambrielle P
7:00 U10 Lauren Marsland Private Tuition Ambrielle P
7:30 Finish Finish Finish Finish

Saturday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
9:00 U6 Ballet Pre Primary Nikki A
9:30 U6 Troupe Performance Team Nikki A
10:15 U6 Ballet Pre Primary Nikki A
10:45 U6 Troupe Performance Team Nikki A
11:30 U8 (2011) Troupe Performance Team Nikki A
12:15 U8 (2010) Troupe Performance Team Nikki A
1:00 Lunch Lunch Lunch Lunch
1:30 U10 Troupe Performance Team Nikki A
2:30 U12 Troupe Performance Team Nikki A
3:45 Break Break Break  Break
4:00 U15 Troupe Performance Team Nikki A
5:15 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
9:00 U5 (2014) Ballet / Jazz / Tap Little Stars Chelsea P & Elise P
9:45 U5 (2014) Ballet / Jazz / Tap Little Stars Chelsea P & Elise P
10:30 U5 (2013) Ballet / Tap / Jazz Little Stars Chelsea P & Elise P
11:15 U5 (2013) Ballet / Tap / Jazz Little Stars Chelsea P & Elise P
12:00 Break Break Break Break
12:15 U8 (2011) Flexibility All Levels Ambrielle P
1:00 U8 (2010) Flexibility All Levels Ambrielle P
1:45 Break Break Break Break
2:00 U12 Jaiyln Gadaleta Private Tuition Ambrielle P
2:30 U10 Flexibility All Levels Ambrielle P
3:15 U15 Flexibility All Levels Ambrielle P
4:00 U12 Flexibility All Levels Ambrielle P
4:45 Finish Finish Finish Finish

Sunday

Studio 1

Time Age Group Class Type Teacher
9:45 U8 / U10 Acro / Gymnastics All Levels Natasha D
10:30 U12 / U15 / Open Acro / Gymnastics All Levels Natasha D
11:15 Finish Finish Finish Finish

Studio 2

Time Age Group Class Type Teacher
9:30 Toddler Ballet / Jazz / Creative Play Rock Tots Elise P
10:00 Finish Finish Finish Finish